postheadericon Modne kuchenne meble

Coraz częściej klasyczne meble kuchenne zastępowane są przez nowe, niekonwencjonalne projekty. Tradycyjne pomysły na drewniane szafki zamontowane pod zlewozmywakiem i na ścianie okazują się coraz mniej ciekawe. Wiele osób szuka innych rozwiązań, które sprawią że ich kuchnia będzie wyglądała bardzo nowocześnie.

Niektórzy twierdzą, że meble kuchenne, które uważane są obecnie za najmodniejsze nie przypominają właściwie mebli do kuchni. Zwykle robione są ze szkła, stali, lakierowanej płyty MDF. Mają bardzo proste, geometryczne kształty i jasne kolory. Sprawiają uczucie lekkich i chłodnych. Wysokie szafki mają szklane drzwiczki, albo nie mają ich w ogóle. W nowoczesnych kuchniach często bywa tak, że płyta grzejna albo zlewozmywak umieszczone są w wyspie oddzielającej kuchnię od salonu. Wówczas zupełnie zmienia się wygląd kuchni i odbiega ona bardzo od tradycyjnych, dobrze nam znanych aranżacji. Jeśli w takiej kuchni pojawia się stół może na przykład mieć szklany blat i aluminiowe nogi. Jednak bywa też tak, że wystarczający okazuje się niewielki blat zainstalowany nieco wyżej, przy którym stoją proste i wysokie krzesła barowe.

Z pewnością obecnie modne są meble w jednorodnych kolorach, które nie odbiegają też od barwy ścian i podłogi. Zazwyczaj są one jasne – białe, beżowe, kremowe, stalowe, ale czasem zdarza się jakiś ostrzejszy akcent, na przykład w kolorze czerwonym lub żółtym. Może on dotyczyć szuflad czy lampy. Natomiast bardzo popularne są wszelkie stalowe elementy w postaci obramowania, klamek, uchwytów itd. Ważną rolę odgrywa też odpowiednio rozmieszczone oświetlenie. Bardzo często oprócz centralnej lampy używane są małe lampki umieszczone na przykład w okapie. Blat który służy do przygotowywania jedzenia jest zawsze dobrze oświetlony. Nowoczesne meble kuchenne dobrze komponują się ze sprzętami AGD, które mają również poste kształty, stalowe kolory i na pierwszy rzut oka są zaawansowane technologicznie. Natomiast oczywiście nie wszystkim odpowiada styl geometryczno-chłodnej kuchni. Warto więc wspomnieć tutaj, że cały czas są też na topie meble kuchenne w stylu rustykalnym. Mają one pastelowe kolory i pomimo prostej formy są dość ozdobne dzięki rzeźbieniom czy frezowaniu.